رویداد هفته سلامت روان در سرای احسان

رویداد هفته سلامت روان در سرای احسان - موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی

به مناسبت هفته سلامت روان، روابط عمومی سرای احسان رویداد بزرگ «یک جام، یک لبخند» را با همکاری واحدهای تخصصی مرکز برگزار خواهد کرد. در این رویداد شاهد رقابت ورزشی جذاب بین مراکز توانبخشی بیماران اعصاب و روان سازمان بهزیستی در محل سرای احسان خواهیم بود.

سلامت روان به این معنی است که فرد می‌تواند با استرس‌های عادی زندگی کنار بیاید، می‌تواند به نحو مؤثری کار کند و می‌تواند به جامعه خود کمک کند. سازمان بهداشت جهانی تاکید می‌کند که مفهوم سلامت روان «بیش از فقدان اختلالات یا ناتوانی‌های روانی» است.
هر ساله از ۱۸ تا ۲۴ مهرماه به عنوان هفته سلامت روان نامیده می شود.  این مناسبت در سال ۱۹۹۲ توسط سازمان بهداشت جهانی به جهت توجه بیشتر به اختلالات روانی، تاثیرات منفی آنها بر جوامع و پیشگیری از آنها انتخاب شده است. در ایران  نیز ۱۸ تا ۲۴ مهر به نام هفته بهداشت روان نام گذاری شده است و عمده ترین هدف در این هفته ارتقاء و افزایش آگاهی و تغییر و اصلاح نگرش مردم نسبت به مسائل بهداشت روان است.

شعار سال ۲۰۲۳ سازمان بهداشت جهانی Our minds, our rights است. به این معنی که سلامت روان را به عنوان یکی از حقوق انسانی تعریف کرده است. دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد (OHCHR) اعلام می‌کند که «حق سلامت بخش اساسی حقوق بشر و درک ما از زندگی با عزت است»

یک جام، یک لبخند

ما در موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان و مجموعه بزرگ سرای احسان که مرکز نگهداری و توانبخشی بیماران روانی مزمن است، رسالت خود را در اولین گام افزایش آگاهی عمومی نسبت به مقوله سلامت روان می دانیم و با کمک همکاران متخصص خود می کوشیم گامی هرچند کوچک اما موثر در جهت انگ زدایی از بیماری روانی و حمایت از خانواده هایی که عزیز مبتلا به اختلال روانی دارند، برداریم.

در این راستا و به مناسبت هفته سلامت روان، روابط عمومی سرای احسان رویداد بزرگ «یک جام، یک لبخند» را با همکاری واحدهای تخصصی مرکز برگزار خواهد کرد. در این رویداد شاهد رقابت ورزشی جذاب بین مراکز توانبخشی بیماران اعصاب و روان سازمان بهزیستی در محل سرای احسان خواهیم بود.

پیش از این، سرای احسان همواره در برگزاری مسابقات ورزشی مراکز اعصاب و روان سراسر کشور پیشگام بوده و افتخار برگزاری هشت دوره جشنواره ورزشی استانی و ملی را دارد.

از آنجا که فعالیتهای موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی علاوه بر حوزه های درمان و و توانبخشی بر حوزه پژوهش نیز متمرکز است، همراه و همزمان با برگزاری برنامه های ورزشی و جشنهای فرهنگی، شاهد برگزاری نشستهای علمی، کیس پرزنتیشن و پنل های تخصصی و کارگاههای آموزشی با حضور کارگروه های تخصصی، اساتید دانشگاه، دانشجویان، خیرین و خانواده ها نیز خواهیم بود.

از تمامی علاقمندان دعوت می نمائیم در این مراسم شرکت نموده و با حضور گرمتان محفل ما را مزین کنید. سایر اطلاعات مراسم به زودی اعلام می شود.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت آخرین اخبار، شماره خود را وارد کنید

سرای احسان

مرکز نگهداری و توانمند سازی بیماران اعصاب و روان

سرای احسان کجاست؟

سرای احسان یک مرکز خیریه مردم نهاد است که به طور شبانه روزی و رایگان از بیماران اعصاب و روان مراقبت می کند و سعی در توانبخشی آنها دارد.

درباره ما بیشتر بخوانید
به دنیای ساده آدم‌های آن‌سوی دیوار بپیوندید

سرای احسان

مرکز نگهداری و توانمند سازی بیماران اعصاب و روان درباره ما بیشتر بخوانید