کمک داوطلبانه به موسسات خیریه

فعالیت داوطلبانه

کمک‌های داوطلبانه نامحدود است. شما می توانید با انجام هر فعالیتی که به بهبود شرایط سخت بیماران مبتلا به اختلالات روانی کمک کند ما در این رسالت مهم یاری دهید.

 1. آموزش مهارتهای مختلف فنی و هنری به مددجویان و کارآفرینی
 2. همکاری داوطلبانه به عنوان مددکار، روانشناس و .. با هر تخصصی که دارید.
 3. خدمات پزشکی، دندانپزشکی، دارو سازی، پرستاری، طب فیزیکی و ….
 4. اگر صاحب کسب و کار یا کارآفرین هستید می­توانید در ایجاد اشتغال برای مددجویان کمک بزرگی کنید. یا در حوزه CSR مسولیت اجتماعی ما را همراهی کنید. برای اطلاعات بیشتر صفحه راهنمای مسئولیت اجتماعی را مطالعه کنید.
 5. خدمات حقوقی و مشاوره
 6. خدمات زیبایی و بهداشتی برای مددجویان
 7. خدمات خیاطی و تهیه پوشاک فصل
 8. مشارکت در تامین مواد غذایی و پوشاک و لوازم بهداشتی
 9. ارائه خدمات ساختمانی یا تعمیرات لوازم
 10. نقلیه: اگر بتوانید با وسیله‌ نقلیه‌تان، چند ساعت در هر هفته به امور نقلیه مجموعه کمک کنید، باعث می‌شوید که در هزینه‌های این بخش صرفه‌جویی چشمگیری حاصل شود. وانت بار و یا ماشین‌هایی که دارای مجوز طرح ترافیک هستند از نیازهای دائمی مؤسسه‌اند.
 11. بازدید از سرای احسان و گفت‌وگو با بیماران روان
 12. اجرای برنامه های شاد موسیقی، ورزشی، هنری، تفریحی و … در قالب گروههای داوطلب
 13. فعالیتهای هنردرمانی، تئاتر درمانی، کاردرمانی و …
 14. برگزاری نمایشگاههای هنری ملی و بین المللی … برای شناساندن وضعیت بیماران اعصاب و روان و جذب حمایت (حقیقی و آنلاین)
 15. اطلاع رسانی درباره وضعیت نامطلوب بیماران اعصاب و روان با استفاده از ظرفیت های شبکه های اجتماعی
 16. فعالیتهای علمی پژوهشی در حوزه آسیبهای اجتماعی (و بطور ویژه بیماران اعصاب و روان)و ارتباط با دانشگاهها و پژوهشکده ها و شرکت در کنفرانس های ملی و بین المللی و …
 17. اهدای هزینه­ های مراسم ختم یا جشن به نفع بیماران سرای احسان
 18. ترجمه یا ارتباط با سازمان‌های بین‌المللی: اگر شما بر ترجمه متون مسلط هستید و یا امکان ایجاد ارتباط بین سرای احسان با سازمان‌های بین المللی همسو را دارید، می‌توانید در واحد روابط عمومی و امور بین‌الملل به ما کمک کنید
 19. همراهی در برگزاری بازارهای خیریه: شما به چند شکل می‌توانید به برگزاری بازارهای خیریه‌ سرای احسان کمک کنید: – اقلام لازم برای برگزاری بازار را تأمین کنید – ما را با مؤسسات یا کارخانه‌هایی که تمایل به همکاری با سرای احسان دارند مرتبط سازید تا اقلام لازم برای برگزاری بازار را از ایشان تأمین کنیم.
 20. اگر سایت یا صفحه یا کانال پربازدید دارید می توانید با بازنشر مطالب تخصصی ما با ذکر منبع، کمک کنید تا این مجموعه یشتر دیده شود. شما می‌توانید تصاویر و روش‌های کمک به موسسه را که در صفحه اینستاگرام Asibdidegan@ قرار دارد استفاده کنید. در صورتی که صفحه شما عمومی است لطفا صفحه ما را نیز در پست خود تگ و منشن فرمایید.
 21. تولید محتوا در قالب متن (تالیف و ترجمه)، عکس، ویدیو، پادکست و …. و تلاش برای انگ زدایی و گسترش فرهنگ احترام به بیماران اعصاب و روان و حمایت از خانواده های این بیماران
 22. عکاسی و فیلمبرداری: در صورت تسلط به عکاسی و فیلمبرداری می‌توانید داوطلب در واحد روابط عمومی و امور بین‌الملل شوید. با ارسال نمونه‌ آثارتان به امور داوطلبان ، پس از تأیید توسط مسئول این بخش، عضو تیم عکاسی موسسه شوید. کلیه حقوق مرتبط با عکس‌ و فیلم‌های تهیه شده به موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی تعلق دارد.
 23. دیگر مهارت‌ها: اگر مهارت و توانایی خاصی دارید که در هیچ کدام از دسته بندی‌های بالا نمی‌گنجد، در فرم داوطلبی خود این مهارت را به شکل جداگانه قید کنید

از اینکه در این روزهای سخت آسیب دیدگان جامعه را از یاد نمی برید قدردان مهرتان هستیم.

در صورت تمایل به کمک داوطلبانه، می توانید فرم زیر را تکمیل کنید.