پیام هیأت مدیره مؤسسه به مناسبت حلول عید سعید فطر

پیام هیأت مدیره مؤسسه به مناسبت حلول عید سعید فطر - خیریه آسا

ماه مبارک رمضان، شهر الله و سرشار از برکت و رحمت و مغفرت است که با دعوت خداوند دُعیتُمْ إِلَی ضِیافَةِ اللَّهِ به استقبال بندگانش می­آید و هنگام ورود به این مهمانی با عظمت آنها را مفتخر به دریافت مدال”  اهل کرامت الله ” می­نماید.

ماه رمضان، ماه خودسازی و پرورش روح، ماه نزول قرآن، ماه عبادت و بندگی خداوند و ماه لیله القدر و مصادف با ایام شهادت مظلومانه امیرالمؤمنین امام علی (ع) است.

مهمانان این ضیافت از دو ویژگی مهم برخوردارند ” نیت صادق” و “قلب طاهر”

رستگاری انسان از آنِ عمل خالصانه است.

ماه مبارک رمضان فرصتی برای جوشش معرفت در عمق جان که سرچشمه آن عقل است.

امام علی(ع) عقل را مبنای بندگی خداوند هدایت می کنند.

در ضیافت الهی که کلاسی است با عظمت باید این سرچشمه در وجود همه روزه داران کشف شود و کام تشنگانِ معرفت سیراب گردد.

شبهای قدر قله رفیع رمضان و شب اندازه گیری ظرفیت­ها و قدر و قیمت و اندازه بندگان در زندگی است.

در فضای معطر و معنوی رمضان، فرصتی است که دلهای غبار گرفته و زنگ زده با طلب آمرزش از قادر متعال و انس با قرآن جلا می­ یابد.

قلب کانونی است که باید آن را باغبانی نمود و علف­های هرز آنرا چید و از سرازیر شدن گندابها به آن جلوگیری کرد و از آسیب ها و آفت ها به دورش داشت. سرسبزی دلها موجب شادابی و از بین رفتن انرژیهای منفی می­گردد.

در روز پایانی کلاس رمضان، بعد از طلوع آفتاب به زیر آسمان می رویم و در انتظار دریافت کارنامه قبولی یک ماه بندگی خالصانه، به نماز می­ ایستیم و خداوند را به کبریایی و عظمت و وجود و جبروتش قسم می­ دهیم و درخواست می­ کنیم که این روز را برای مسلمین “عید” قرار دهد.

” عید” یعنی فوران تازه شدن و بازگشت “عید سعید فطر” یعنی پاک شدن و معرفت تازه یافتن که متناسب با “فطرت” پاک انسانی که چشمه سار حقیقت است و دائماً می­ جوشد.

برای انسانهای سالک الی الله، هر لحظه می­ تواند”عید فطر” باشد، چرا که همواره با متجلی تازه­ای مواجه ­اند و روح شکرگزاری و قدردانی از نعمات بیکران الهی در آنها برجسته است. بندگانی که کارنامه قبولی خود را در ” عید فطر” دریافت می­ کنند، انسانهای با معرفت­ند و لحظه­ ها و همه چیز را تازه و با طراوت می ­بینند و احسان و محبت به دیگران، به ویژه درماندگان و از پا افتادگان را راه نجات خودشیفتگی و خودبینی و بخل باور دارند.

هیئت مدیره موسسه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی – سرای احسان

 

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت آخرین اخبار، شماره خود را وارد کنید

سرای احسان

مرکز نگهداری و توانمند سازی بیماران اعصاب و روان

سرای احسان کجاست؟

سرای احسان یک مرکز خیریه مردم نهاد است که به طور شبانه روزی و رایگان از بیماران اعصاب و روان مراقبت می کند و سعی در توانبخشی آنها دارد.

درباره ما بیشتر بخوانید
به دنیای ساده آدم‌های آن‌سوی دیوار بپیوندید

سرای احسان

مرکز نگهداری و توانمند سازی بیماران اعصاب و روان درباره ما بیشتر بخوانید