پیام رئیس هیئت مدیره به مناسبت 14 و 15 خرداد ماه

پیام رئیس هیئت مدیره به مناسبت 14 و 15 خرداد ماه

بسم الله الرحمن الرحیم

چهاردهم و پانزدهم خرداد ماه، یادآور عظمت، روشن‌بینی و ابعاد شخصیتی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) است. انقلاب اسلامی، عظیم‌ترین انقلاب تاریخ، در پرتو عظمت و اندیشه‌های حضرت امام خمینی (ره) در کشور ایران به وقوع پیوست. به تعبیر مقام معظم رهبری، امام بزرگوار روح جمهوری اسلامی است و اگر این روح از جمهوری اسلامی گرفته شود و مورد بی‌توجهی قرار گیرد، تنها نقشی بر دیوار باقی خواهد ماند. افکار، اندیشه‌ها، گفتار و کردار امام راحل، الگویی متعالی برای حکمرانی اسلامی است که در مقاطع مختلف و متناسب با شرایط روز، میدان مبارزه را مشخص می‌کند و به مردم تعلیم می‌دهد که در کجا باید مبارزه کنند. شخصیت استوار و اراده‌ی قدرتمند حضرت امام توانست اقیانوسی از مردم را به تلاطم درآورد و میلیون‌ها انسان از قشرهای مختلف را به میدان مبارزه بکشاند و در آن نگه دارد، ناامیدی را از آنها دور کند، جهت حرکت را به آنها تعلیم دهد، راه را نشان دهد و اسلامیت را در کنار جمهوریت نظام در یک نظام حکومتی جهانی تثبیت کند.

امام خمینی (ره) با تبیین و تفسیر ماهیت انقلاب اسلامی و ایجاد واقعی آن در چارچوب جهانی و خارج از محدوده مرزهای جغرافیایی ایران اسلامی، تحول باطنی انسان در پهنه‌ی کره‌ی خاکی و رجعت دوباره بشر به مفاهیم معنوی و توحیدی و زمینه‌سازی برای انقلاب جهانی اسلامی به پرچمداری حضرت مهدی صاحب الزمان (عجل الله فرجه الشریف) را به عنوان مأموریت مهم و اصلی جهانی اسلامی به جریان توفنده‌ی انقلاب اسلامی هدایت نمود.

آنچه اکنون به وضوح مشهود است، با استمرار انقلاب اسلامی و گسترش حیرت‌انگیز دایره‌ی نفوذ پیام‌های معنوی آن، دنیای امروز شاهد تحولات عظیمی گشته است. جریان بیداری و جرأت ملت‌ها در برابر زورگویان عالم، قدرت‌ها و سلطه‌گران و ترویج ارزش‌های معنوی و الهی در جهان گسترده شده است و اصل تازه‌ای دیگر از دین‌داری و هویت معنوی در جهان جان تازه‌ای یافته و کلیه دکترین‌ها و فلسفه‌های بشری را دستخوش تحول و دگرگونی قرار داده است.

نقش کلیدی رهبری و ولایت فقیه در هدایت امور جامعه، در اداره‌ی شئون مردم، در تنظیم هدایت و تمشیت امور، در شناخت حوادث و اظهار نظر نسبت به آن در کلام و هدایت‌های امام، یکی از بزرگ‌ترین عوامل و اسناد افتخار و عزت اسلام و مسلمین است.

امروز مسئله فلسطین، پس از آنکه به تصور صهیونیست‌های خونخوار و پشتیبانانشان به یک مسئله‌ی تمام شده تلقی می‌شد، با حرکت و تحول امام در سطح امت اسلامی به مسئله‌ی اول جهان تبدیل شده و در کانون توجه اقشار مختلف ملت‌های مسلمان و غیرمسلمان قرار گرفته است.

امام در کالبد افسرده ملت فلسطین، روحی تازه دمید و امروز ملت فلسطین شجاعانه حضور خود را با قوت و قدرت اثبات می‌کند و خبث رژیم غاصب اسرئیل را در سطح جهانی رسوا کرده است و افکار عمومی جهان با شعارها، راهپیمایی‌ها و بیانیه‌ها، تنفر خود از این رژیم را اعلام می‌دارد.

و السلام
حسین انواری

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت آخرین اخبار، شماره خود را وارد کنید

سرای احسان

مرکز نگهداری و توانمند سازی بیماران اعصاب و روان

سرای احسان کجاست؟

سرای احسان یک مرکز خیریه مردم نهاد است که به طور شبانه روزی و رایگان از بیماران اعصاب و روان مراقبت می کند و سعی در توانبخشی آنها دارد.

درباره ما بیشتر بخوانید
به دنیای ساده آدم‌های آن‌سوی دیوار بپیوندید

سرای احسان

مرکز نگهداری و توانمند سازی بیماران اعصاب و روان درباره ما بیشتر بخوانید