نشست تخصصی بررسی نیازهای سالمندان دارای مشکلات روانشناختی برگزار شد

نشست تخصصی بررسی نیازهای سالمندان دارای مشکلات روانشناختی - خیریه آسا

موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی با مشارکت اساتید و کارشناسان دانشکده پرستاری و مامائی دانشگاه علوم پزشکی ایران، نشست تخصصی بررسی نیازهای سالمندان دارای مشکلات روانشناختی را روز سه شنبه ۸ آذرماه ۱۴۰۲ در سالن همایشهای این دانشگاه برگزار کرد.

با توجه به روند رو به رشد سالمندی جمعیت و آمارهای اعلامی از سوی منابع رسمی کشور، موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی با مشارکت اساتید و کارشناسان دانشکده پرستاری و مامائی دانشگاه علوم پزشکی ایران، نشست تخصصی بررسی نیازهای سالمندان دارای مشکلات روانشناختی را برگزار کرد.

این نشست که با استقبال جمع کثیری از اساتید، کارشناسان و دانشجویان واقع شد، با حضور اساتیدی همچون دکتر عباسی ریاست دانشکده پرستاری و مامائی، دکتر صارمی، دکتر ملکی و … برگزار شد.

در این نشست، خانم دکتر نعیمه سید فاطمی (عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران)، دکتر مهرنوش اینانلو (عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران)، دکتر فرهاد رمضانی نژاد (مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی) و دکتر نادر منصوری روانشناس به ارائه آمارها و مقالات پرداختند و به بررسی شرایط سالمندی در حال حاضر و آینده پیش رو پرداختند.

سخنرانان این نشست، بر اهمیت توجه مسئولین و متولیان امر در حوزه سلامت و پیش بینی ضروریات و اقدامات لازم در حوزه خدمات سالمندی تاکید کردند.

این نشست علمی تخصصی حدود ۴ ساعت به طول انجامید و با توجه به محتواهای ارائه شده، دیدگاههای جدید با قابلیت های اجرایی مطرح شد که میتواند شروع و مقدمه ای کاربردی در نگاهی ویژه به مسائل سالمندی خصوصا مشکلات روانشناختی سالمندان باشد.

در پایان این نشست، حاضرین خواستار ادامه این نشست به صورت سلسله جلسات با همراهی مسئولین و متولیان این حوزه شدند.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت آخرین اخبار، شماره خود را وارد کنید

سرای احسان

مرکز نگهداری و توانمند سازی بیماران اعصاب و روان

سرای احسان کجاست؟

سرای احسان یک مرکز خیریه مردم نهاد است که به طور شبانه روزی و رایگان از بیماران اعصاب و روان مراقبت می کند و سعی در توانبخشی آنها دارد.

درباره ما بیشتر بخوانید
به دنیای ساده آدم‌های آن‌سوی دیوار بپیوندید

سرای احسان

مرکز نگهداری و توانمند سازی بیماران اعصاب و روان درباره ما بیشتر بخوانید