نشست تخصصی مددکاری اجتماعی در حوزه سلامت روان در دانشسرای احسان

نشست تخصصی مددکاری اجتماعی در حوزه سلامت روان در دانشسرای احسان

نشست علمی – تخصصی «مددکاری اجتماعی در حوزه سلامت روان» در سرای احسان به همت واحد مددکاری اجتماعی سرای احسان  برگزار شد.

در ادامه سلسه جلسات و نشست­های تخصصی دانشسرای احسان، نشست علمی – تخصصی « مددکاری اجتماعی در حوزه سلامت روان » در سرای احسان به همت واحد مددکاری اجتماعی سرای احسان با همکاری دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

این رویداد علمی تخصصی در پی دعوت از اساتید و دانشجویان مددکاری اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی در روز چهار شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ از ساعت ۱۱ الی ۱۴ در دو بخش سخنرانی تخصصی و بازدید علمی برگزار گردید.

عزیز مومنی، مدیریت مرکز نگهداری و توانبخشی بیماران اعصاب و روان مزمن سرای احسان، ضمن عرض تبریک و خوشامد گویی، به موضوعاتی در خصوص تاریخچه و رسالت سرای احسان و همچنین اقدامات علمی و تخصصی انجام شده اشاره کردند.

در ادامه دکتر امیر مغنی­ باشی، عضو هیئت علمی مددکاری اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی، در این نشست در خصوص مبانی مددکاری اجتماعی در حوزه «سلامت روان و مداخلات حوزه مددکاری اجتماعی روانپزشکی» ایراد سخنرانی کردند.

دکتر مغنی باشی گفت امروزه مددکاران اجتماعی از اعضا مهم و فعال در گروه تخصصی می­باشند که طی تغییر رویکرد از مددکاری اجتماعی سنتی به مدرن، نقش بسزائی در توانبخشی بیماران اعصاب و روان دارند.

حامد مقدم جوان مسئول واحد مددکاری سرای احسان نیز با اشاره به نقش مددکاران اجتماعی در حفظ و ارتقاء سلامت روان به فعالیتهای موثر واحد مددکاری سرای احسان در جهت بهبودی سلامت روانی بیماران ساکن در این آسایشگاه اشاره کرد.

در ادامه برنامه، افراد حاضر در نشست از مجموعه سرای احسان بازدید علمی داشتند که در این بازدید توضیحاتی در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط سرای احسان مانند پروژه خانه ­های حمایتی، پروژه ­های باغبانی، فیزیوتراپی، کارگاه­ های توانبخشی و … داده شد.

لازم به ذکر است علاوه بر دانشجویان مددکاری اجتماعی، دانشجویانی از دانشگاه های خوارزمی و آزاد اسلامی واحد تهران مرکز و همچنین مددکاران اجتماعی آسایشگاه سالمندان کهریزک شرکت کردند.

سرای احسان زیر نظر موسسه خیریه حمایت از آسیب‌دیدگان اجتماعی (آسا) میزبان بیش از ۴۰۰ بیمار مبتلا به اختلالات روانی مزمن است که با حمایت خیرین و فعالان اجتماعی در زمینه نگهداری، درمان و توانبخشی آن‌هافعالیت می‌کند.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت آخرین اخبار، شماره خود را وارد کنید

سرای احسان

مرکز نگهداری و توانمند سازی بیماران اعصاب و روان

سرای احسان کجاست؟

سرای احسان یک مرکز خیریه مردم نهاد است که به طور شبانه روزی و رایگان از بیماران اعصاب و روان مراقبت می کند و سعی در توانبخشی آنها دارد.

درباره ما بیشتر بخوانید
به دنیای ساده آدم‌های آن‌سوی دیوار بپیوندید

سرای احسان

مرکز نگهداری و توانمند سازی بیماران اعصاب و روان درباره ما بیشتر بخوانید