ماه احسان، سرای احسان

ماه احسان، سرای احسان، موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی (آسا)

آدم‌هایی با چهره‌هایی تکیده، مات و آرام که با لباس‌های فرم آبی یا سبز پشت پنجره‌ها به انتظار نشسته‌اند.

این اولین تصویری است که با شنیدن نام بیماران اعصاب و روان به ذهن‌مان می‌آید.

چهره‌هایی که انگار قید گذر روزها از آنها برداشته شده؛ هر روزشان را مثل روز پیش می‌گذرانند و تا آخر عمر همین‌طور خواهند بود. کسانی که هر روز چشم انتظار سلامی هستند تا روزشان را رنگی از شادی بپاشد.

سرای احسان یکی از این مراکز نگهداريِ بیماران اعصاب و روان است که بیمارانش خانواده ندارند یا خانواده‌شان توانایی نگهداری از آن‌ها را ندارد و یا گم شده‌اند.

هم اکنون این مؤسسه میزبان حدود ۵۰۰ بیمار مبتلا به اختلالات روانی است. زنان و مردانی که سال هاست «سرای احسان» خانه آن هاست. آنها در این خانه زندگی می کنند به این امید که روزی دوباره به میان خانواده خود، شهر خود و هموطنان خود بازگردند.

سرای احسان از زمان شروع فعاليت رسمي در سال ۱۳۷۷ تا كنون بيشتر از ۱۴۰۰۰ نفر از اين مددجويان را پذيرش، درمان و ساماندهي نموده است و هم اكنون نگهداري، درمان و توانبخشي بيش از ۵۰۰ نفر از مددجويان مرد و زن بي خانمان و رواني مزمن را عهده دار مي باشد.

اگرچه عده اي از اين مددجويان قادر به بازپروری کامل نيستند اما به عنوان عضوي از اجتماع حق دارند كه زندگي كنند و از امكاناتي كه دولت مكلف به تقسيم و ارائه علي السويه آن مي باشد، استفاده نمايند.

تعداد قابل توجهي از مددجويان پذيرش شده را افراد سالمند، معلولين جسمي و بيماران رواني مزمن تشكيل مي دهند كه ارائه درمان اوليه و خدمات حمايتي موجبات توانمندسازي آنان را فراهم نموده و نه تنها سربار جامعه نخواهند بود، بلكه به عنوان نيروي مولد، توانايي مستهلك نمودن قسمتي از هزينه هاي نگهداري، درمان و توانبخشي خود را خواهند داشت.

نیکوکار گرامی

سرای احسان یک سازمان مردم نهاد است که با کمک و همیاری نیکوکاران در زمینه درمان و کمک به بهبود شرایط زندگی برای بیماران مبتلا به اختلالات روانی مزمن فعالیت دارد.  ثواب روزه‌داری خود را با کمک به خیریه سرای احسان که قطعه ای از بهشت است کامل کنید.

مساعدت های ارزشمند و بابرکت شما نیکوکاران و خیرین گرامی در ماه ضیافت الهی باعث خشنودی خداوند متعال و بیش از ۵۰۰ بیمار دردمند این سامان سراست که به صورت شبانه روزی و رایگان نگهداری و توانبخشی می شوند و هیچ رضایتی بالاتر از این نیست که از درد و رنج بیمار کم کنیم.

با هر توان مالی می توانید به سرای احسان کمک کنید

شما با هر توان مالی می توانید کار خیر انجام دهید. کمک های به ظاهر اندک شما به سرای احسان تاثیرات زیادی در تسکین درد بیماران سرای احسان دارد.  برای کمک به خیریه سرای احسان در ماه رمضان و همین طور در طول سال روش های مختلفی وجود دارد از جمله:

اولین و راحت ترین روش کمک به خیریه سرای احسان از طریق پرداخت آنلاین است. شما هرمبلغی را که برای کمک مدنظرتان است، به صورت اینترنتی پرداخت می کنید و در هزینه های درمان و توانبخشی یکی از مددجویان سرای احسان سهیم می شوید.

  • اهدای نذورات، ذکات و کفاره روزه ماه مبارک رمضان

طبق سنوات گذشته فطریه خانواده شما را صرف امور دارو، درمان و مایحتاج مددجویان سرای احسان می نماییم.

حال که این فرصت نصیب ما شده که یک ماه رمضان دیگر را سپری کنیم و از برکات این ماه عزیز بهره‌مند شویم، با کمک به همنوعان حس خوبی را در خود بوجود آوریم. به شکرانه سلامتی دست مددجویان سرای احسان را بگیریم و لبخند بر لبانشان بنشانیم.

 

  • کمک از طریق شماره کارتهای خیریه سرای احسان

شماره کارت بانک صادرات: ۰۳۵۰-۹۰۰۲-۶۹۱۹-۶۰۳۷

 شماره حساب: ۰۱۰۴۴۳۸۸۶۰۰۰۷

شماره شبا: IR180190000000104438860007

 

شماره کارت بانک آینده: ۴۶۰۹-۹۹۵۰-۱۴۱۱-۶۳۶۲

شماره حساب: ۲۰۰۰۳۲۳۲۰۰۵

 شماره شبا: IR080620000000200003232005

 

شماره کارت بانک ملت: ۳۵۵۰-۶۱۸۱-۳۳۷۴-۶۱۰۴

 شماره حساب: ۱۱۷۹۹۴۷۵۱۵

 شماره شبا: IR680120000000001179947515

 

کمک‌های داوطلبانه نامحدود است. شما می توانید با انجام هر فعالیتی که به بهبود شرایط سخت بیماران مبتلا به اختلالات روانی کمک کند ما در این رسالت مهم یاری دهید. برای آشنایی با روشهای حمایت داوطلبانه اینجا کلیک کنید.

دست مهرتان را می فشاریم و قدردان خوبیهایتان هستیم.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت آخرین اخبار، شماره خود را وارد کنید

سرای احسان

مرکز نگهداری و توانمند سازی بیماران اعصاب و روان

سرای احسان کجاست؟

سرای احسان یک مرکز خیریه مردم نهاد است که به طور شبانه روزی و رایگان از بیماران اعصاب و روان مراقبت می کند و سعی در توانبخشی آنها دارد.

درباره ما بیشتر بخوانید
به دنیای ساده آدم‌های آن‌سوی دیوار بپیوندید

سرای احسان

مرکز نگهداری و توانمند سازی بیماران اعصاب و روان درباره ما بیشتر بخوانید