جشن عید غدیر در سرای احسان: نوای خیراندیشی و نورافشانی امید

جشن عید غدیر در سرای احسان: نوای خیراندیشی و نورافشانی امید | خیریه سرای احسان

با همت نیکوکاران، سرای احسان غرق در نور عید غدیر شد.

جشن باشکوه عید غدیر خم، به همت خیرین و نیکوکاران در سرای احسان برگزار شد و شور و نشاطی وصف‌ناپذیر را به این مرکز توانبخشی هدیه کرد.

این مراسم که در روز سه شنبه ۵ تیرماه ۱۴۰۳ در سالن باب السلام سرای احسان برگزار شد، میزبان ۱۳۰ نفر از مسئولین، همکاران و خانواده بزرگ این مرکز بود.

حضور میهمانان ویژه‌ای از جمله اعضای موسسه خیریه مکتب طه، هنرمندان، کارآفرینان و مدیران کسب و کارهای مختلف از جمله مدیرعامل محترم شرکت صنعتی ثامن ، به این جشن شکوهی دوچندان بخشید.

چله‌بری تابلو فرش بافته شده توسط مددجو و فروش همت عالی، نقطه عطف جشن

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این مراسم، چله‌بری تابلو فرشی بود که توسط یکی از مددجویان سرای احسان بافته شده بود.  مددجو مرجان  در طی دوره کاردرمانی، موفق به بافت تابلو فرشی به ابعاد ۹۰ در ۷۰ سانتیمتر شده بود. در این مراسم، دار قالی در صحنه قرار داده شد و پس از چله‌بری، به مزایده یک میلیارد تومانی گذاشته شد.

این تابلو فرش با استقبال خیره‌کننده نیکوکاران روبرو شد و به مبلغ یک میلیارد و یک میلیون تومان به نفع بیماران سرای احسان توسط مهندس داستانی خریداری شد.

حضور هنرمندان و اهدای کمک‌های سخاوتمندانه

نیکوکاران محترم آقایان یارلو با هر کدام با قبول پرداخت مبالغی قابل توجه، جهت اهدای اقلام غذایی و بسته های سیگار محبت و نوع دوستی را در حق بچه های سرای احسان تمام کردند.  همچنین نیکوکارعزیز جناب آقای یارلو، ۷۰۰ پرس غذا به همراه میوه، شیرینی و بسته‌های سیگار به سرای احسان اهدا کردند. لازم به ذکر است که با توجه به شرایط ویژه روانی برخی از بیماران اعصاب و روان، مصرف سیگار برای آنان اجتناب‌ناپذیر است.

 در مراسم چله بری نیما ریاضی، هنرمند عرصه اجرا و موسیقی، با اجرای جذاب خود شور و نشاط مضاعفی به این مراسم بخشید.  همچنین، گیتی معینی و سیامک اشعریون، بازیگران پیشکسوت سینما و تلویزیون ، محفل صمیمانه اهالی سرای احسان را رونقی ویژه بخشیدند.

تعهد نیکوکاران به ساخت سایه‌بان برای مددجویان

در پایان این مراسم، میهمانان از بخش‌های مختلف سرای احسان بازدید کردند و مهندس داستانی مدیرعامل محترم شرکت صنعتی ثامن متعهد به ساخت سایه‌بان در مسیر تردد مددجویان شدند.

جشن عید غدیر در سرای احسان، بار دیگر نمادی از همدلی و ایثار نیکوکاران بود و نشان داد که با یاری یکدیگر می‌توان امیدی دوباره به زندگی بیماران نیازمند بخشید.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت آخرین اخبار، شماره خود را وارد کنید

سرای احسان

مرکز نگهداری و توانمند سازی بیماران اعصاب و روان

سرای احسان کجاست؟

سرای احسان یک مرکز خیریه مردم نهاد است که به طور شبانه روزی و رایگان از بیماران اعصاب و روان مراقبت می کند و سعی در توانبخشی آنها دارد.

درباره ما بیشتر بخوانید
به دنیای ساده آدم‌های آن‌سوی دیوار بپیوندید

سرای احسان

مرکز نگهداری و توانمند سازی بیماران اعصاب و روان درباره ما بیشتر بخوانید