نشست علمی تخصصی تربیت بدنی و بازتوانی بیماران روانپزشکی در سرای احسان

نشست علمی تخصصی تربیت بدنی و بازتوانی بیماران روانپزشکی در سرای احسان

به گزارش روابط عمومی سرای احسان، نشست علمی تخصصی در دانشسرای احسان، با حضور اساتید، کارشناسان و دانشحویان برگزار شد.

این نشست علمی با حضور متخصصین در حوزه های تربیت بدنی و روانشناسی روز چهارشنبه ۲۴  آبان ۱۴۰۲ در سالن همایشهای سرای احسان با رویکرد تربیت بدنی  و بازتوانی بیماران مزمن روان تشکیل شد.

اهم موضوعات بررسی شده در این نشست عبارت بود از :

  • محوریت بیمار اسکیزوفرنی مبتلا به اسکولیوز و چالشهای درمان
  • بحث و گفتگو در خصوص علایم روانی و جسمانی توانخواهی مشخص
  • طرح دیدگاههای جدید در خصوص تظاهرات جسمانی توانخواه
  • گفتگوی میان رشته ای و مباحثه
  • افزایش و ارتقاء دانش و مهارت گروه تخصص

در این نشست، سیده ماجده ازهدی کاندیدای دکتری تربیت بدنی در زمینه اصلاح حرکتی،  گزارشی از روند درمان و بهبودی بیماری اسکیزوفرنیا مبتلا به اسکولیوز  ارائه داد که طی ۸ ماه اقدامات مستمر در واحد فیزیوتراپی سرای احسان، اکنون با بهبودی نسبی می تواند کارهای روزانه و وظایف شخصی خود را انجام دهد.
در ادامه دکتر رمضانی نژاد مدیر عامل موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی با تشریح اهداف و فعالیتهای موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی، توانخواهان سرای احسان را نیازمند توجه بیشتر و اهتمام جدی تر به شرایط سلامت جسمی ایشان دانسته و ارتقاء و بهبود کیفیت خدمات فیزیوتراپی در مجموعه سرای احسان، به جهت رو به سالمندی رفتن اکثریت افراد مقیم را از اولویت های تصمیمات پیش روی دانستند.
دکتر امیری فوق تخصص فیزیوتراپی و استاد دانشگاه علوم توانبخشی، خانم دکتر گیلی دکترای روانشناسی، دکتر سیدهادی موسویان روانپزشک، علی سلطانی روانشناس و سیده ماجده ازهدی دانشجوی دکتری تربیت بدنی از دانشگاه تهران برگزار کنندگان این نشست علمی تخصصی بودند. لازم به ذکر است که حضور  دانشجویان مشتاق تربیت بدنی و روانشناسی در این نشست بسیار چشمگیر بود و استقبال شایانی از این محفل علمی انجام شد.

سرای احسان، مجموعه نگهداری و بازتوانی بیماران مبتلا به اختلالات روانی مزمن است که زیر نظر موسسه خیریه حمایت از آسیب‌دیدگان اجتماعی (آسا) می باشد و میزبان بیش از ۴۰۰ بیمار   است که با حمایت خیرین و فعالان اجتماعی در زمینه نگهداری، درمان و توانبخشی آن‌ها فعالیت می‌کند.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت آخرین اخبار، شماره خود را وارد کنید

سرای احسان

مرکز نگهداری و توانمند سازی بیماران اعصاب و روان

سرای احسان کجاست؟

سرای احسان یک مرکز خیریه مردم نهاد است که به طور شبانه روزی و رایگان از بیماران اعصاب و روان مراقبت می کند و سعی در توانبخشی آنها دارد.

درباره ما بیشتر بخوانید
به دنیای ساده آدم‌های آن‌سوی دیوار بپیوندید

سرای احسان

مرکز نگهداری و توانمند سازی بیماران اعصاب و روان درباره ما بیشتر بخوانید