جای «قانون سلامت روان» در کشور، خالی است

جای «قانون سلامت روان» در کشور، خالی است 640 433 sara

یازدهمین قسمت از برنامه تلویزیونی «ما ایرانی ها» با حضور محمدرضا باباخانی و علیرضا طاهری پنجشنبه ۲۰ شهریور ماه از شبکه ۵ سیما پخش شد.

به گزارش روابط عمومی سرای احسان، برنامه تلویزیونی ما ایرانی ها پنجشنبه ۲۰ شهریور ماه میزبان علیرضا طاهری مدیر عامل موسسه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی بود.

علیرضا طاهری در این برنامه، ضمن اشاره به تاریخچه و روند راه اندازی موسسه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی، خیریه سرای احسان را تنها مرکز ارایه خدمات معیشتی و سلامت روان به آسیب دیدگان اجتماعی برشمرد و گفت: خدمت رسانی به بیماران اعصاب و روان و مجموعه مددجویان آسیب دیده اجتماعی فرصت مغتنمی است برای کسب فیوضات الهی و سفره ای است که می توان بر سر آن و به واسطه خدمت به مددجویان ساکن در آن، به خودسازی و کسب معرفت پرداخت.

مدیر عامل موسسه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی به جای خالی «قانون سلامت روان» در مجموعه قوانین کشور اشاره کرد و اظهار داشت: در همه دولتها، موضوع قانون سلامت روان مطرح شده اما هیچگاه به صورت لایحه به مجلس ارایه نشده است و با توجه به نیاز مبرم کشور به وجود چنین قانونی، از دوستان و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی انتظار داریم به این موضوع مهم پرداخته و مجموعه مددجویان سلامت روان و ارایه دهندگان خدمت در این زمینه را با بررسی و تصویب این قانون یاری نمایند.

علیرضا طاهری همچنین به فقدان خیریه های درمانی و درمانگاه های خیریه بیماران روان در کشور اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد خیرین کشور در این حوزه وارد شده و با راه اندازی خیریه های درمانی، مددکار و یاور خیل بیماران و مددجویان این حوزه باشند.

محمدرضا باباخانی از موسسین و پایه گذاران سرای احسان و تنی چند از مددجویان بهبود یافته سرای احسان از دیگر میهمانان این برنامه بودند.