مجموعه خدمات درمانی ـ رفاهی سرای احسان افتتاح شد

مجموعه خدمات درمانی ـ رفاهی سرای احسان افتتاح شد 1920 970 sara

به گزارش روابط عمومی سرای احسان، آیین افتتاحیه مجموعه خدمات درمانی ـ رفاهی سرای احسان (مرکز نگهداری و درمان بیماران روانی مزمن) با حضور سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور، علیرضا طاهری مدیرعامل سرای احسان و تنی چند از اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین کشور برگزار شد.

وزیر دادگستری در ابتدای این مراسم با اشاره به اهمیت فعالیتهای خیرخواهانه و نیکوکاری اظهار کرد: خیّرین عزیز قدر خودشان را بدانند، برخی وضع مالی خوبی دارند اما توفیق کمک و فعالیت خیرخواهانه ندارند اما برخی بهره مالی کمی دارند و خداوند توفیق کمک کردن به آنها داده است، حقیقت این است که کمک کردن از جایی دیگر نشات می‌گیرد، خوش به حال خیرین که توفیق کمک کردن را یافته‌اند.

قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز با قدردانی از مجموعه مدیران سرای احسان و مجمع خیرین کشور گفت: آقای روحی بعد از مرحوم طاهباز و مرحوم احمدی نیا از خیرین عزیزی هستند که قدردان خدمات آنها و دیگر خیرین حامی سرای احسان هستیم. ۳۰ سال پیش بیماران مزمن روانی را که بی سرپرست یا بدسرپرست بودند، بدون حامی و پشتیبان در کوچه‌ها و خیابان‌ها مشاهده می‌کردیم، تا اینکه خوشبختانه در دهه ۷۰ تلاشهایی برای نگهداری و درمان آنان شروع شد.

وی به خدمات شهید فیاض بخش از جمله تاسیس سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: هدف ما این است که اینگونه بیماران در محیط خانواده نگهداری شوند و نه در مراکز بازپروری. امروز داشتن مجموعه‌های بزرگ و شکیل و گسترده برای نگهداری این قشر از بیماران جامعه، هدف و فضیلت نیست و این مسئله را با افتخار اعلام می‌کنیم که ۵۵ هزار معلول در خانواده‌ها نگهداری می‌شوند و حق پرستاری دریافت می‌کنند.

وی گفت: مددجویان ما در مراکز شبانه روزی واکسن کرونا را دریافت کرده اند و سخت گیری و رعایت پروتکل های بهداشتی باعث شد کرونا در مراکز بهزیستی راه پیدا نکند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: تسهیلات ویژه برای مجموعه‌های خیرین باید ارائه شود اما لازمه آن شفاف سازی است. فعالیت سامانه سنترز (مراکز) شروع شده و مؤسسات خیریه قابلیت آن را دارند که بدون مراجعه حضوری، اطلاعات لازم را ثبت و مجوزهای لازم را صادر کنند.

محمد رضا کارگری نایب رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین کشور نیز در این مراسم و طی سخنانی ضمن گلایه از عدم توجه به وضعیت معیشتی مردم در سال‌های اخیر، اظهار امیداوری کرد در دولت جدید شرایط مثبتی رقم خورده و اوضاع معیشتی رو به بهبود برود.