علیرضا طاهری: بازگشت مددجویان به جامعه، از مهمترین اهداف سرای احسان است

علیرضا طاهری: بازگشت مددجویان به جامعه، از مهمترین اهداف سرای احسان است 1920 970 sara

علیرضا طاهری مدیرعامل سرای احسان در مراسم افتتاح مجموعه رفاهی ـ درمانی علی روحی و در سخنانی اظهار داشت: یک دهه پیش یکی از اهداف و برنامه‌های ما به عنوان مرکزی جامع و توانمند این بود که بتوانیم خدمات خود را به لحاظ تحقیقات میدانی در اختیار سایر نهادها و مراکز علمی قرار دهیم و دانشجویان رشته های مرتبط بتوانند دوره‌های کارآموزی خود را در این مرکز طی می‌کنند.

طاهری با اظهار نگرانی از وضعیت سلامت روانی و اجتماعی جامعه و افزایش تنش‌ها و دغدغه‌های اجتماعی اظهار داشت: در حال حاضر ۱۸۰ نفر به صورت رایگان در این مرکز نگهداری می‌شوند و هزینههای نگهداری این بیماران بسیار گزاف و سنگین است که قاعدتا تامین آن از محل بودجه کشور ممکن نیست و اینجا نقش بی بدیل و ارزشمند خیرین نمایان می شود.

طاهری به افتتاح بخش سالمندان سرای احسان اشاره کرد و گفت: موضوع بازگشت به جامعه از مهمترین برنامه‌های ماست و در این مسیر با کمک خیرین گرانقدر تعداد قابل توجهی از این عزیزان به جامعه بازگردانده شده اند.

وی گفت: با کمک خیرین ۱۰ هزار متر زمین مجاور این مرکز خریداری شده و کلنگ توسعه آن توسط استاندار به زمین زده شده اما متاسفانه برخی سازمان‌های متولی برای صدور مجوزهای لازم سنگ اندازی کرده و همکاری لازم را ندارند. در این مرکز بیماران بدسرپرست و بی سرپرست نگهداری می‌شوند که هزینه‌های نگهداری بسیار سنگین آن توسط خیرین، بهزیستی و کمکهای مردمی تامین می شود.

طاهری با تشکر از رییس سازمان بهزیستی و همکاران وی در خصوص واکسیناسیون دوز اول کرونا در سرای احسان اظهار امیدواری کرد از هم اکنون در خصوص پیامدها و اثرات منفی این بیماری در دوران پساکرونا همفکری و برنامه ریزی شود.

لازم به ذکر است مجموعه رفاهی ـ درمانی «علی روحی» با بیش از ۸۰۰ مترمربع مساحت، شامل سالن فیزیوتراپی، سالن غذاخوری مردان، کارگاه آموزش زنان و کافی شاپ است که توسط خیر محترم و گرانمایه حاج علی روحی فردپور احداث و به ساکنان سرای احسان تقدیم شده است.