گزارش خبری؛ نوروز ۱۴۰۰ در سرای احسان

گزارش خبری؛ نوروز ۱۴۰۰ در سرای احسان 1920 970 sara

به گزارش روابط عمومی سرای احسان، به همت خیرین نوع‌دوست و تلاش و برنامه‌ریزی مدیران و کارکنان سرای احسان، نوروز ۱۴۰۰ با برنامه های مفرح، متنوع و جذابی برای مددجویان این موسسه همراه بود.

سال نو، لباس نو

به رسم باستانیِ نوروز، همگان تلاش می‌کنند در ایام سال نو، از لباس‌ها و کفش نو و مناسب استفاده کنند و با تغییر و نو شدن فصل و سال، همراهی کنند.

همّتِ خیّر ارجمند، جناب آقای موسوی‌پناه هم باعث شد، شادمانی و شعف، میهمان دلها و چهره مددجویان این موسسه شود و مددجویان و پرسنل سرای احسان نیز، سال نو را با لباس و کفش نو آغاز کردند.

جشن مبعث

از جمله سفارشات و تاکیدات پیامبر مهربانی و صلح، حضرت محمد بن عبدالله صلوات الله علیه و آله، نیکی و احسان به سالمندان و بیماران و دستگیری از نیازمندان است.

روز چهارشنبه بیستم اسفند سال۹۹، مصادف با شب مبعث پیامبر گرامی اسلام صلوات الله علیه و آله الطاهرین، دو جشن با شکوه در محوطه سرای احسان برگزار شد.

در این جشن‌ها، از مددجویان و میهمان با شربت و شیرینی پذیرایی شد و گروه‌های موسیقی و سرود به اجرای برنامه‌های شاد مفرح برای مددجویان پرداختند.

جشن چهارشنبه سوری در سرای احسان

ایجاد محیطی شاد و مفرح و به دور از استرس می‌تواند از جمله راه‌های ایجاد آرامش در جهت بهبود بیماران اعصاب و روان باشد.

با تدابیر مدیران و مسئولین سرای احسان و در شرایطی کنترل شده، مددجویان سرای احسان، جشن چهارشنبه سوری (شب آخرین چهارشنبه سال) را در فضایی باشکوه و شاد و برنامه‌هایی مفرح سپری کردند.

در این جشن ضمن پذیرایی از مددجویان و میهمانان، گروه‌های موسیقی به اجرای برنامه‌های شاد پرداخته و مراسم آتش بازی در فضایی کاملا کنترل شده و مناسب، سبب شعف و شادمانی مددجویان سرای احسان شد.

مراسم تحویل سال ۱۴۰۰ در سرای احسان

جشن تحویل سال نو و نوروز ۱۴۰۰ از ساعت ۱۲ روز شنبه مورخ ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ در محوطه سرای احسان و با حضور گروه موسیقی یکی از خیرین سرای احسان برگزار شد.

در این مراسم، علیرضا طاهری، مدیرعامل موسسه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی (سرای احسان) پس از ایراد سخنرانی، به قرائت دعای تحویل سال پرداخت و پس از تحویل نوروز ۱۴۰۰، مددجویان و میهمانان در کنار سفره‌های هفت سین، با شربت و شیرینی پذیرایی شدند.

جشن روز یکم فروردین

روز یکم فروردین ۱۴۰۰ به همّت خیرین نوع دوست و بلند همت، روزی شاد و همراه با برنامه‌های متنوع و سرگرم کننده برای مددجویان سرای احسان بود.

در روز اول سال نو و در مراسم جشنی، گروه‌های موسیقی خیریه به اجرای برنامه‌ پرداخته و لحظاتی مفرح و شاد را برای مددجویان، کارکنان و میهمانان این موسسه رقم زدند.

جشن نیمه شعبان

امام مهدی ارواحنا له الفدا: برای تعجیل در فرج بسیار دعا کنید که فرج شما در آن است.

طبق اطلاع‌رسانی و برنامه‌های‌ریزی‌های انجام شده، مقدمات و تمهیدات لازم برای برگزاری احیای شب نیمه شعبان در سرای احسان فراهم آمد و این مراسم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی مربوط به دوران کرونا در مسجد موسسه برگزار شد.

در این مراسم که با حضور میهمانان، مددجویان و کارکنان سرای احسان همراه بود، آقایان دکتر شکوری و دکتر کواکبیان، در سخنانی به تبیین و تشریح فلسفه غیبت، دوران ظهور و وظایف منتظران پرداختند.

مراسم احیای نیمه شعبان نیز با مداحی سید علی رضوی از مداحان اهل بیت علیهم السلام ادامه یافت و در انتهای مراسم، حاضران میهمان سفره با برکت ائمه علیهم السلام بوده و با شام و شیرینی پذیرایی شدند.

گفتنی است از دیگر برنامه‌های شب نیمه شعبان، بازدید میهمانان و مدعوین از بخش مردان، کارگاه، بخش فیزیوتراپی و کارگاه جدید زنان و همچنین بخش زنان و آشنایی با فعالیتها و مشکلات این بخشها بود.

سیزده بدر در سرای احسان

روز سیزدهم فروردین در تقویم ایرانی، روز طبیعت است و همگان سعی می‌کنند با حضور در فضاهای سبز و دامان طبیعت، آخرین روز نوروز را به تفریح و شادمانی بپردازند.

مددجویان سرای احسان نیز، به همت مدیریت و کارکنان این مجموعه، مراسم «سیزده به در» را در فضای سبز مجموعه و در محیطی شاد همراه با موسیقی، پذیرایی و صرف ناهار سپری کردند.

نوروز ۱۴۰۰ در سرای احسان

همت، نوع دوستی، گشاده دستی و خیرخواهی خیرین و مسئولین و کارکنان سرای احسان، نوروز ۱۴۰۰ را برای مددجویان این موسسه، همراه با شادی، دل خوشی، آرامش و شعف همراه کرد.

تهیه ملزومات بهداشتی، تنقلات، شیرینی، شربت، غذا و امکانات لازم برای برگزاری مراسم نوروز با بهترین کیفیت و شرایط، باعث شد تا این مددجویان که از جمله مظلومترینِ اقشار و آسیب‌دیدگان جامعه هستند بتوانند در کنار خانواده بزرگ و مهربانِ موسسه سرای احسان، اوقاتی به یادماندنی و مفرح را تجربه کنند.

از خداوند مهربان، برای همه خیرین و دست اندرکاران موسسات خیریه، آرزوی موفقیت، تندرستی و شادکامی و برای همه بیماران و مددجویان، بهبودی و سلامتی مسألت داریم.