مراسم یادبود و بزرگداشت ثریا رشیدی فرد در سرای احسان

مراسم یادبود و بزرگداشت ثریا رشیدی فرد در سرای احسان 300 200 rladmin

خرم آن‌کس که در این محنت‌گاه خاطری را سبب تسکین است…

 

به گزارش روابط عمومی سرای احسان، بزرگداشت چهلمین روز درگذشت خیر نیکوکار و نیک اندیش، بانو ثریا رشیدی فرد، روز جمعه ۲۹ آذر با حضور مسئولین سرای احسان، خیرین و خانوادۀ آن مرحومه در مرکز فرهنگی مذهبی” باب السلام” سرای احسان برگزار شد. در این مراسم، محمدرضا باباخانی، عضو هیأت امناء خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی ضمن تجلیل از جایگاه و مقام والای این بانوی سخاوتمند به بیان اقدامات نیک و ارزشمندی که توسط او و همسر مرحومش در طول سال‌های زندگی مشترکشان انجام شد پرداخت و دستگیری از نیازمندان و محرومان در اقصی نقاط کشور توسط این زوج سخاوتمند را امری ستودنی دانست و اظهار داشت: سرزمین ما ایران و ساکنان آن به وجود چنین انسان‌هایی افتخار می‌کند، چراکه این عزیزان سفرکرده در طول عمر با برکتشان، پیوسته یاور کسانی بودند که جز خدا کسی را نداشتند و همواره اهتمام ویژه در زمینه درمان و سلامت محرومان داشته‌اند.

در ادامه، علیرضا طاهری، مدیرعامل مؤسسه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی نیز، عزم جزم آن مرحومه را قابل ستایش دانست وگفت: بانو ثریا رشیدی فرد سعی بر آن داشت تا پروسه درمان و سلامت محرومان در نقاط محروم و فراموش شده احیا گردد و الحمدلله که موفق هم بود. اکنون وظیفۀ ماست که استمرار دهنده و پیرو راه مقدس او باشیم.

طاهری افزود: رشیدی فرد، در انتخاب و ادامه اقدامات خداپسندانه‌اش مصمم بود و در اجابت تمنای آسیب دیدگان اجتماعی تقلا می‌کرد و هرگز دچار ناامیدی، یأس و نسیان نشد و تا وصول به هدف عالیه‌اش، از پا ننشست.

سپس دو تن از مددجویان سرای احسان، در جایگاه حاضر شده و به رسم قدرشناسی و سپاس به تجلیل از خوبی‌های ایشان پرداختند و غم خود را همچون فرزندی که مادر خویش را ازدست داده، بیان نمودند.

 در پایان، بازدیدی توسط شرکت‌کنندگان این آیین از محل اسکان مددجویان مقیم در سرای احسان و فعالیت‌هایشان به عمل آمد.

گفتنی است ثریا رشیدی فرد، در سال ۱۳۱۲ در تهران متولد شده بودکه پس از تحمل مدتی بیماری در  16 آبان سال جاری و در یکی از بیمارستان های تهران دار فانی را وداع گفت و در بهشت زهرا(ع) در خاک آرامیده شد.

 

روحش شاد و یادش گرامی باد.

 

 

2 دیدگاه