بازدید ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره) از سرای احسان

بازدید ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره) از سرای احسان 1000 666 rladmin

امدادگران امداد به یاری مددجویان سرای احسان آمدند.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی، سید مرتضی بختیاری ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره) روز سه‌شنبه مورخ ۹۸/۸/۲۸ از مرکز نگهداری و توانمندسازی بیماران روانی مزمن سرای احسان بازدید نمودند.

مجید یارمند، عضو هیأت مدیره مؤسسه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی ضمن قدردانی از حضور رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گزارشی از عملکرد بیست ساله این مؤسسه در خصوص توانمندسازی بیماران روانی مزمن بیان داشتند.

سپس سید مرتضی بختیاری، ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین، کارکنان و خیرین گفت: امیرمؤمنان در نیمه‌های شب دو کار انجام می‌دادند و در کنار عبادت و راز و نیاز به یاری نیازمندان و مستمندان می‌رفتند و کار شما خیرین تأسی از مولی متقیان است. تجربه ۴۰ ساله انقلاب اسلامی نشان می‌دهد هرجا مردم حضور پررنگ داشته‌اند مشکلات سریعتر برطرف شده است و امروز هم اگر بخواهیم از چالش ها عبور کنیم باید مردم را جدی بگیریم و به آنها اهمیت دهیم وی تصریح کرد، انسان‌های شریفی که به واسطه یک آسیب یا برخی مشکلات اجتماعی دچار این بیماری می‌شوند و زمین خورده‌اند نیازمند توجه و کمک امدادگران، مسئولین و خیرین هستند وی افزود خیرین موجب سامان گرفتن زندگی یک بیمار می‌شوند و مشکلات را به صورت جدی حل می‌کنند با این کارشان آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.

در این بازدید دو ساعته که معاونین کمیته امداد از حوزه حمایت و سلامت خانواده و همچنین  توسعه مشارکت های مردمی حضور داشتند، بخش زنان و مردان سرای احسان مورد بازدید میهمانان قرارگرفت و مددجویان این سامان‌سرا با صمیمیت تمام با سید مرتضی بختیاری به گفتگو و به بیان رنج‌ها و مشقاتشان پرداختند و بخش دیگر این دیدار بازدید از کارگاه‌های آموزشی، خانه‌های حمایتی و روند مراقبت‌های درمانی و توانبخشی سرای احسان بود که توضیحات هر بخش توسط دکتر فرهاد رمضانی‌نژاد مدیر مرکز ارائه گردید. در پایان این دیدار صمیمی سعید ستاری رئیس هیأت مدیره مؤسسه یادآور شد که کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) به همت مدیران کل وقت استان در زمینه مساعدت به این مؤسسه یکصد مددجوی ساکن را تحت پوشش خود قرار داده‌ و از این طریق به تأمین بخشی از هزینه‌های گزاف جاری مؤسسه مساعدت داشتند، با قطع این کمک‌ها مجموعه سرای احسان از نعمت و برکت آن نهاد بی‌بهره گردید و تلاش‌های صورت گرفته با وجود قول مساعدت جناب آقای مهندس فتاح و حضور و تعهد مدیرکل محترم وقت استان تهران پس از چندماه پرداخت نقدی متأسفانه این کمک استمرار نداشته و قطع گردید. لذا دستور فرمایید نسبت به برقراری مجدد مساعدت‌های آن نهاد در زمینه‌ی حمایت از بیماران سرای احسان و پرداخت ارقام معوقه اعم از (مددجوئی و کمک ماهیانه) به این مؤسسه اقدامات لازم صورت پذیرد.

خادمین سرای احسان  ضمن تقدیر و تشکر از جناب آقای سید مرتضی بختیاری و همکاران ارجمندشان سلامتی و توفیق خدمتگزاری به انسان‌های فراموش شده را از خداوند متعال خواستار گردیدند.

2 دیدگاه