معرفی خیرین

خیرین سرای احسان

در سال‌های دور، زمانی که خیلی از افراد واهمه حضور و روبرو شدن با بیمار روانی مزمن را داشتند ایشان با عشق و علاقه وافر، در احداث مکانی ماندگار در سرای احسان گام برداشته که وجود چنین مرکزی تا سال‌های سال محل امن، آسایش و زندگی اشخاص بی‌پناه که جز خدا یاری ندارند باقی بماند.

حاج احمد طاهباز

حاج حسن احمد نیا

تمام آنچه از ثروت دنیا برای یک نفر می‌ماند، همین است که لبخندی بر دلی بنشانی و دست افتاده‌ای را بگیری، این عزیزانی که شما در سرای احسان از آنها پذیرایی می‌کنید نشانه‌های خداوند هستند. آنها در میان ما هستند تا رابطه انسان با انسانیت قطع نشود.

امروز زمان آن رسیده است که آنچه را آموخته‌ایم در کارزار عمل همچون درسی پس دهیم و اینجا (سرای احسان) یکی از مکان‌های مقدس خداست که محل آزمون ماست و من نیز همچون شما برای آن دغدغه دارم، پرداختن به امور نیازمندان و سرکشی و رسیدگی به مراکز خیریه، وظیفه انسانی هر فردی است.

علی روحی

ثریا رشیدی فرد

هنگامی که کار خیری انجام می‌دهیم و در نتیجه آن اقدام، سلامت و درمان زنان و مردان این دیار را می‌بینیم علاقه‌مند می‌شویم به زیست بهتر آنها فکر کنیم تا مجدداً به جامعه بازگشته و به افراد موفقی تبدیل شوند و ما نیز اثرات مثبت آن را در زندگی خود و خانواده‌مان شاهد هستیم.

بی‌شک نیکوکاری بهره‌ای ماندنی و غنیمتی پایدار برای انسان است، کمک به محرومین بخصوص کسانی که در مراکزی چون سرای احسان سکنی دارند و ساکنانش هم‌نوع و هم‌وطن ما هستند، یکی از بارزترین خصلت‌های هر جامعه انسانی است، مردمان سرای احسان به لبخندی از جنس محبت احتیاج دارند، محبت به همنوعان از مهمترین کارها و اعمال نیک است که نباید از آن امتناع کرد.

شرف الاسلامی

امیر وحدتی فر

احسان در حق دیگران، موجب آبیاری مزرعه دل انسان‌ها می‌شود و خدمت به خلق راهی به سوی شادمانی و نشاط روح است. بعد از شنیدن داستان زندگی آدم‌ها، من فقط به این فکر میکنم که قصه‌های زنگی همه تکراری‌اند و فقط جای شخصیت‌ها عوض می‌شود شاید روزی ما نیز به انسان‌های دیگر نیازمند شویم بنابراین حمایت تنها شامل مادیات نیست چه‌بسا حمایت‌های معنوی نیز، بسیار اثرگذار و ثمربخش باشند.

محبوب‌ترین مردم ازنظر خداوند، سودمندترین آنان است: به‌ویژه زمانیکه خلق خدا را از مشکلات و تنگناها می‌رهانند. اکرام در حق نیازمندان، علی‌الخصوص که بیمار و مطرود نیز باشند. رسیدن به مقام نیکوکار واقعی، شرایط بسیاری دارد که یکی از آنها انفاق کردن از اموالی است که انسان به آنها علاقه دارد و در حقیقت، امانت و ودیعه ای از جانب خداوند نزدش می‌باشد.

عفت شکیب نیا