معرفی خیرین

خیرین سرای احسان

در سال‌های دور، زمانی که خیلی از افراد واهمه حضور و روبرو شدن با بیمار روانی مزمن را داشتند ایشان با عشق و علاقه وافر، در احداث مکانی ماندگار در سرای احسان گام برداشته که وجود چنین مرکزی تا سال‌های سال محل امن، آسایش و زندگی اشخاص بی‌پناه که جز خدا یاری ندارند باقی بماند.

حاج احمد طاهباز

حاج حسن احمدی نیا

تمام آنچه از ثروت دنیا برای یک نفر می‌ماند، همین است که لبخندی بر دلی بنشانی و دست افتاده‌ای را بگیری، این عزیزانی که شما در سرای احسان از آنها پذیرایی می‌کنید نشانه‌های خداوند هستند. آنها در میان ما هستند تا رابطه انسان با انسانیت قطع نشود.

همیشه علاقمند بودم یک مرکز بهداشتی، درمانی بسازم، تا اینکه با سرای احسان آشنا شدم وقتی شرایط بیماران این آسایشگاه را از نزدیک دیدم، به یاد همه‌ی آرزوهای دوره جوانی‌ام افتادم و آنجا بود که تصمیم گرفتم در ساخت درمانگاه گامی بردارم و خوشحال هستم و حس می‌کنم که باز جوان شده‌ام.

علی صدیقیان

ثریا رشیدی فرد

هنگامی که کار خیری انجام می‌دهیم و در نتیجه آن اقدام، سلامت و درمان زنان و مردان این دیار را می‌بینیم علاقه‌مند می‌شویم به زیست بهتر آنها فکر کنیم تا مجدداً به جامعه بازگشته و به افراد موفقی تبدیل شوند و ما نیز اثرات مثبت آن را در زندگی خود و خانواده‌مان شاهد هستیم.

محبوب‌ترین مردم ازنظر خداوند، سودمندترین آنان است: به‌ویژه زمانیکه خلق خدا را از مشکلات و تنگناها می‌رهانند. اکرام در حق نیازمندان، علی‌الخصوص که بیمار و مطرود نیز باشند. رسیدن به مقام نیکوکار واقعی، شرایط بسیاری دارد که یکی از آنها انفاق کردن از اموالی است که انسان به آنها علاقه دارد و در حقیقت، امانت و ودیعه ای از جانب خداوند نزدش می‌باشد.

عفت شکیب نیا

علی روحی

امروز زمان آن رسیده است که آنچه را آموخته‌ایم در کارزار عمل همچون درسی پس دهیم و اینجا (سرای احسان) یکی از مکان‌های مقدس خداست که محل آزمون ماست و من نیز همچون شما برای آن دغدغه دارم، پرداختن به امور نیازمندان و سرکشی و رسیدگی به مراکز خیریه، وظیفه انسانی هر فردی است.

بی‌شک نیکوکاری بهره‌ای ماندنی و غنیمتی پایدار برای انسان است، کمک به محرومین بخصوص کسانی که در مراکزی چون سرای احسان سکنی دارند و ساکنانش هم‌نوع و هم‌وطن ما هستند، یکی از بارزترین خصلت‌های هر جامعه انسانی است، مردمان سرای احسان به لبخندی از جنس محبت احتیاج دارند، محبت به همنوعان از مهمترین کارها و اعمال نیک است که نباید از آن امتناع کرد.

شرف الاسلامی

حاج حسن طاهری

هرگونه کار خیر و نیکی که انجام می‌د‌هیم و به دیگری احسان می‌کنیم، احسان به خودمان است و نیکی است که به خودتان روا می‌دارید و این خیر قبل از اینکه برای دیگران باشد در حق خودمان است. برای بیماران روان که از جامعه دور افتاده و رها شده‌اند همین درد و رنج بیماری بس است و خیرین باید بتوانند سایر دردها و آلام را از آنها دور کنند و این کار مهم با همت بلند خیرین محقق خواهد شد.

احسان در حق دیگران، موجب آبیاری مزرعه دل انسان‌ها می‌شود و خدمت به خلق راهی به سوی شادمانی و نشاط روح است. بعد از شنیدن داستان زندگی آدم‌ها، من فقط به این فکر میکنم که قصه‌های زنگی همه تکراری‌اند و فقط جای شخصیت‌ها عوض می‌شود شاید روزی ما نیز به انسان‌های دیگر نیازمند شویم بنابراین حمایت تنها شامل مادیات نیست چه‌بسا حمایت‌های معنوی نیز، بسیار اثرگذار و ثمربخش باشند.

امیر وحدتی فر