مجله اینترنتی آسا تازه ترین محتوای آموزشی و تحلیلی در زمینۀ اختلالات روانی و آسیبهای اجتماعی را اینجا بخوانید.

مجله آسا

فراموشی و روانکاوی - موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی

فراموشی و روانکاوی

  نکاتی در خصوص منطق فراموشی در روانکاوی کلاسیک بارها برای همه ما پیش آمده که تمامی جزییات مسئله ای را به یاد می آوریم اما عنوان یا اصل ماجرا برایمان غیر قابل دسترس شده است! یا بارها جمله ی : “نوک زبانم است اما نمی توانم بیاد بیاورم “را گفته و شنیده ایم. در […]

علی سلطانی 30 مهر 1402
قصه مهناز- خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی

قصه پر درد مهناز

اختلال افسردگی دو قطبی و یا شیدایی – افسردگی یک اختلال روانی از گروه اختلالات خلقی است که به طور معمول در دوره نوجوانی یا اوایل بزرگسالی تظاهر پیدا می کند. بیماری معمولا به صورت افسردگی شروع شده و پس از یک یا چند دوره افسردگی، دوره شیدایی بروز می کند. این قسمت شرح حال مربوط به یکی از بیماران سرای احسان که دچار این اختلال می باشد بررسی شده است.

دکتر فرهاد رمضانی نژاد 26 مهر 1402
مددکاری اجتماعی -خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی

مددکاری اجتماعی و توانمندسازی اجتماع محور بیماران مبتلا به اختلالات روانپزشکی

در این نوشتار به بررسی مفهوم توانمند سازی می پردازیم و آن را از منظر مددکاری اجتماعی بررسی می کنیم و همچنین مواردی از توانمندسازی بیماران مبتلا به اختلالات روانپزشکی را که مورد غفلت قرار گرفته اند مرور می کنیم.

حامد صادق مقدم جوان 14 مهر 1402
گفتگوی خیّر سرای احسان، باباخانی با رادیو - خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی

گفتگوی خیّر سرای احسان، محمدرضا باباخانی با رادیو اربعین

سرای احسان بهشت من است این سنت حسنه مهمان نوازی بیش از ۵۰ سال است که در خانواده باباخانی نسل به نسل به یادگار مانده است. اهالی سه راه ضرابخانه سال هاست از سفره داری باباخانی و فرزندانشان و رسیدگی به محرومان و ضعفا خاطرات زیادی را به یادگار دارند. آن ها معتقدند باباخانی بخشی از شناسنامه […]

مریم امیدی 9 مهر 1402
فوبیای خون یا خون هراسی - خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی

فوبیای خون یا خون هراسی

عمدتاً، خون هراسی ریشه خانوادگی دارد و غالباً برحسب واکنش شدید عصب واگ بروز می کند. افرادی که مبتلا به این نوع فوبیا هستند، در 75 درصد مواقع، ضعف شدید بدنی خود را گزارش کرده اند؛ چراکه در زمان برخورد با این عوامل، در کسری از ثانیه، ضربان قلب افت می کند و این امر، باعث افت فشار خون و درنتیجه احساس ضعف شدید در فرد می شود و همین مسأله، وجه تمایز این نوع فوبیا با انواع دیگر هراس است؛ چرا که در موارد دیگر ضربان قلب به شدت افزایش یافته و فشار خون بالا می رود.

سها سلطانی 8 مهر 1402
اختلال فوبیا

اختلال هراس یا فوبیا

اختلال ترس یا هراس، یک بیماری جدی است که به عنوان یکی از اختلالات اضطرابی مورد توجه قرار گرفته است. بدین معنا که فرد مبتلا به حملۀ هراس، از وقوع دیگر حملات در آینده، دچار اضطراب می‌شود و این امر بر روی عملکردهای روزانه و کیفیت زندگی وی تأثیر می‌گذارد. در این نوشتار، به بررسی این اختلال از زوایای مختلف می‌پردازیم.

دکتر سید محمد هادی موسویان 8 مهر 1402
1 2 3

برای دریافت آخرین اخبار، شماره خود را وارد کنید

سرای احسان

مرکز نگهداری و توانمند سازی بیماران اعصاب و روان

سرای احسان کجاست؟

سرای احسان یک مرکز خیریه مردم نهاد است که به طور شبانه روزی و رایگان از بیماران اعصاب و روان مراقبت می کند و سعی در توانبخشی آنها دارد.

درباره ما بیشتر بخوانید
به دنیای ساده آدم‌های آن‌سوی دیوار بپیوندید

سرای احسان

مرکز نگهداری و توانمند سازی بیماران اعصاب و روان درباره ما بیشتر بخوانید