چاپ        ارسال به دوست

گزارش دوره‌ای تفریحی آموزشی مددجویان سرای احسان به جاده چالوس

 (قسمت دوم)98/4/11

 برنامه صبح

با توجه به اینکه برنامه تفریحی_آموزشی به جاده چالوس به همت امیر وحدتی، خیر مهربان سرای احسان از تابستان سال پیش و با رویکرد، تفریحی_درمانی_آموزشی آغاز شده، لذا مسئولان سرای احسان برآن شدند تا این سفر با تشکیل تیم درمان شامل روانشناس، مددکار، بهیار و همکاران توانبخشی انجام پذیرد.

در این سفر تعداد 38 نفر خانم و 38 نفر آقا انتخاب شدند که انجام کلیه امور مربوط به سفر و آگاهیهای مرتبط با آن یک روز قبل از سفر رخ میدهد، ضمن اینکه قبل از هر سفر مدیریت محترم، جلسهای توجیهی با همکاران برگزار میکند و شرح وظایف هرکدام از پرسنل حاضر در سفر به آنها ابلاغ مینماید.

سفر امروز نیز پس از حرکت در ساعت 6 صبح از سرای احسان بود و مددجویان پس از گذشت ساعاتی به مکانی بسیار خوش آب و هوا رسیدند و رأس ساعت 9 نیز صبحانهشان سرو شد.

شایان ذکر است یکی از اهداف برگزاری این قبیل سفرها، ارتقاء سطح آموزشی، روحی و روانی مددجویان میباشد.

از این رو چنین مقدر شد تا کلاسهای آموزشی در فضای باز تفریحی انجام گیرد که دراین روز نیز به صورت چهار گروه تقسیم و انجام پذیرفت.

کلاس آموزشی این سفر با عنوان "بهداشت محیط زیست و چگونگی حفظ آن" بود که به صورت عملیاتی و با مشارکت مددجویان برگزار شد.

در کنار آموزش، فعالیتهای ورزشی نیز در گروههای مختلف با رشتههای فوتبال، والیبال، وسطی، طنابکشی، شطرنج و بدمینتون انجام شد که در افزایش سطح انرژی و روحیه مددجویان نقش به سزایی ایفا کرد.

 برنامه عصر

ظهر روز سه‌شنبه است و وارد قسمت دوم سفر می‌شویم .

 پس از اقامه نماز و صرف ناهار، مددجویان، ساعاتی چند را به جشن و سرور و شرکت در مسابقات مختلف می‌پردازند.

دراین‌بین، عصرانه جانانه آش رشته به همت یکی از خیرین بین بچه‌ها توزیع می‌شود. پس‌از‌آن سرکار خانم دکتر شکوری _ مشاور فرهنگی_اجتماعی موسسه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی، به ایراد سخنرانی صمیمی در بین حضار پرداخت و برگزاری چنین سفر‌هایی را موجب شادی و فرح بیش‌از‌پیش مددجویان دانست.

لحظه‌ها به‌سرعت می‌گذرند که به ناگه کیکی به مناسبت میلاد حضرت معصومه (ص) و روز دختر خودنمایی می‌کند. کیک بین بچه‌ها پخش می‌شود. مددجویان سرای احسان خوشحال ‌اند و این شادی، علیرضا طاهری را بر آن می‌دارد تا به مناسبت این شور و صفا، تعدادی از مددجویان خانم و آقا را به همت سه تن از خیرین حاضر در سفر عازم زیارت و پابوس امام هشتم کند.

به یاری خداوند و همت همگان، برنامه‌ها یکی پس از دیگری انجام می‌شود و اینک زمان ارزیابی عملکرد پرسنل حاضر در سفر است.

مدیریت محترم در کنار سایر همکارانش به این مهم می‌پردازد چرا‌که چنین اقدامی را در راستای ارائه خدمات هرچه بهتر پرسنل مثمر ثمر می‌داند.

ساعت 6 بعدازظهر است و مددجویان سرای احسان عازم محل سکونتشان می‌شوند تا گردش و تفریح یک روزه را با خوابی آرام و بی‌دغدغه تکمیل کنند.

 پروردگارا ! هر که در این آرامش سهیم است تو یارش باش...


 ١٣:٤٧ - سه شنبه ١١ تير ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٦٠    /    تعداد نمایش : ٣٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج