آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 84428
 بازدید امروز : 186
 کل بازدید : 1971831
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9


  چاپ        ارسال به دوست

یک استاد دانشگاه:

مهمترین عامل بروز اضطراب اجتماعی، سبک زندگی است

 

رئیس دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: امروزه مهمترین عامل بروز اضطراب اجتماعی در جوامع، سبک زندگی است.

پروفسور علی گرجی روز سه شنبه در حاشیه برگزاری همایش بین المللی التهاب سیستم عصبی و فستیوال دانشجویی علوم اعصاب در گفت و گو با

خبرنگار ایرنا در مشهد افزود: اضطراب اجتماعی یکی از معضلات بهداشتی جهان است و این مهم در ایران مانند بسیاری از کشورهای دیگر وجود دارد.

وی اظهار داشت: عوامل بروز اضطراب اجتماعی مختلف بوده و مانند یک زنجیره به هم متصل است و نمی توان فقر یا وضعیت معیشتی مردم را به عنوان تنها عامل بروز این اضطراب دانست زیرا ۵۰ درصد مردم کشورهای پیشرفته در اروپا نیز دچار اضطراب اجتماعی هستند.

او اضافه کرد: واکاوی علل بروز اضطراب اجتماعی نیازمند کار کارشناسی بر روی یک جامعه هدف دارد و آنچه همایش بین المللی التهاب سیستم عصبی دنبال می کند در راستای شناسایی اضطراب اجتماعی، علل بروز آن و ارائه راهکارهای لازم در این زمینه است.

رئیس دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از آنجا که ماموریت دانشگاه های کلان منطقه ۹ شمال شرق کشور، علوم اعصاب است، درصدد هستیم پس از اتمام این همایش با انجام یک برنامه ریزی منسجم، برنامه ای ارائه دهیم که مردم با اضطراب اجتماعی و راهکارهای مبارزه با آن آشنا شوند.

گرجی افزود: پنج سال است که مرکز علوم اعصاب شفا در تهران برنامه اضطراب زدایی اجتماعی را طراحی کرده و به صورت نمونه در برخی نقاط کشور به اجرا درآمده است.

وی ادامه داد: جامعه هدف طرح اضطراب زدایی اجتماعی همه مردم هستند، از جنین در شکم مادر گرفته تا فردی بازنشسته و حتی اطرافیان یک فرد مرده جامعه هدف این طرح به شمار می روند.

رئیس همایش بین المللی التهاب سیستم عصبی و فستیوال دانشجویی علوم اعصاب گفت: در گام نخست درصدد هستیم یک برنامه اجرایی در حوزه اضطراب زدایی اجتماعی به سازمان های متولی در کشور ارائه دهیم و این همایش دستاورد لازم برای رسیدن به این برنامه را خواهد داشت.

سومین همایش بین المللی التهاب عصبی و سومین فستیوال دانشجویی علوم اعصاب در مشهد از امروز تا ۲۳ خرداد ماه در محل دانشکده پزشکی مشهد با حضور ۶۰۰ نفر از سراسر کشور و استادان بین المللی در این رشته در حال برگزاری است.

 


٠٩:١١ - چهارشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٠١٥    /    تعداد نمایش : ١٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی می باشد.