آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 183306
 بازدید امروز : 439
 کل بازدید : 1913411
 بازدیدکنندگان آنلاين : 13


  چاپ        ارسال به دوست

اصل و فرع کارهای ما مردم، خیرین و سازمان‌های غیر دولتی هستند.

نشست رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم بیستمین سالگرد سرای احسان

در بیست سالگی سرای احسان، دکتر وحید قبادی‌دانا، رئیس سازمان بهزیستی کشور به سرای احسان آمد تا  همچون دیگر خیّرین، در این خیر جمعی شریک باشد.

 قبادی‌دانا پس از بازدید و گفتگویی صمیمی با مددجویان سرای احسان، طیّ نشستی با اعضای هیأت مدیره و خیرین به گفتگو پرداخت. در این گفتگو مجید یارمند از اعضای هیأت مدیره ضمن خیرمقدم به حضّار از اکبر نعمتی که از قدمای مؤسسه می‌باشد خواست تا گزارشی جامع از مجموعه فعالیتهای انجام شده در سرای احسان را ارائه نماید. اکبر نعمتی از دیگر اعضای هیأت مدیره ضمن تشکّر از حضور ریاست محترم سازمان بهزیستی، از آغازین روزهای تشکیل سرای احسان و یاری کمیتۀ امداد، سازمان بهزیستی، شهرداری و استانداری تهران سخن به میان آورد. نعمتی در ادامه گفت: در روزهای ابتدای تشکیل این مرکز، پانزده هزار متکدّی و کارتن‌خواب از سطح شهر تهران جمع‌آوری شدند که پس از بهبودی و شناسایی، آنها را به خانوادهایشان تحویل دادیم. امروز این مؤسسه به نقطه‌ای دست یافته که با تجربیّات بیست ساله خود می‌تواند در کنار سازمان بهزیستی، خدمات قابل‌توجهی را در خصوص بخش آسیب دیده اجتماع ارائه نماید.

در ادامه، مجید یارمند درخواست هیأت مدیره مؤسسه را مبنی بر تغییر ظرفیت این مجموعه باتوجه به استانداردهای ایجاد شده خواستار شد. یارمند در ادامه افزود: مددجویان ما از یارانۀ 45 هزار تومانی دولت محروم هستند، لذا می‌بایست در این‌راستا کمک شود تا آنها نیز همچون سایر شهروندان از یارانه و حق طبیعی خویش برخوردار کردند.

به دنبال این نشست، علیرضا طاهری، مدیرعامل مؤسسه حمایت از آسیب‌دیدگان اجتماعی به ارائه گزارشی در باب توسعه و نوسازی مجموعه سرای احسان پرداخت و اینکه در این زمینه، با موانع بسیاری که از سوی سازمان‌های دولتی در خصوص کارهای خیر ایجاد می‌شود رو به رو می‌شویم، اشاره کرد و خواستار مساعدت و یاری بیشتری از جانب مسوولان امرشد.

در ادامۀ این نشست، دکتر قبادی دانا ضمن تبریک بیست سالگی سرای احسان گفت: بازدید امروز، بسیار برایم خوب بود و از دست‌اندرکاران برگزاری این نشست تشکر نمود. وی گفت: همیشه از کارهای اجرایی و عملیاتی استقبال می‌کنیم. سازمان بهزیستی نبایست سدّ و مانع کار خیر شود و تلاشمان این است تا زمینه را برای هموار کردن این قبیل کارها فراهم نماییم. از مدیران بهزیستی می‌خواهم تا مجوّز مؤسساتی را که شرایط لازم را دارند، بدون فوت وقت صادر نمایند. بدانید بهزیستی در کنار شماست و کمک می کند تا در برخورد با موانع در سایر سازمان‌ها از جمله سازمان هدفمندی یارانه‌ها، تسهیلگری بیشتری انجام گردد.  

قبادی دانا در ادامه افزود: تلاش می‌کنیم تا با کمک سایر سازمان‌ها، مشکل درمان و یارانۀ افراد مجهول الهویّه‌ را مرتفع نماییم. ظرف بیست روز آینده، آمار مددجویان را تکمیل و مشکلات و موانع آنها را رفع می‌کنیم،  ضمن اینکه یارانۀ مراکز شبانه‌روزی مستقیماً به حساب آنها واریز خواهد شد که کمک مؤثری در این‌راستا خواهد بود.

قبادی دانا در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات بودجه‌ای کشور اشاره کرد و گفت: با وجود تمامی این مشکلات می‌توانیم با رایزنی‌های صورت گرفته با مجلس شورای اسلامی و دولت هرچه سریع‌تر محدودیت‌ها  را بر طرف نماییم.قبادی دانا در ادامۀ این نشست به آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه اشاره کرد و افزود: با شناختی که امروز از ظرفیت مجموعۀ سرای احسان پیدا کردیم، هرچقدر بتوانید کمک بیشتری کنید، بهزیستی استقبال بیشتری خواهد نمود. معتقدیم سازمان‌های غیردولتی و خیریّه‌ها به‌عنوان موفّق‌ترین نهادهای اجتماعی که نمونۀ آن را در تبریز نیز شاهد بودیم، می‌توانند در‌راستای مهار آسیب های اجتماعی نقش آفرینی مؤثری داشته باشند و مؤسسۀ حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی، توانایی این امر خطیر را دارد.

قبادی دانا در پایان این نشست گفت: بهزیستی حمایت کامل خود را از سازمان های مردم نهاد به عمل خواهد آورد. همانطور که می‌دانید روز اول فعالیتم را با سازمان‌های غیردولتی آغاز کرده و در سفرهای استانی نیز، اوّلین جلسه‌ام با سازمان‌های غیردولتی بوده است. اصل و فرع کارهای ما مردم، خیرین و این قبیل سازمان‌ها هستند. اولین انتصاب ما نیز در بهزیستی، انتخاب مشاور جوان و فعّال از بخشی غیردولتی بود. در این‌راستا، نیازمند حمایت‌های فکری و اجرایی سازمان های غیردولتی هستیم که با شفافیت هرچه تمام‌تر، گزارش عملکرد خود را به اطلاع عموم خواهیم رساند.

خادمین سرای احسان، ضمن تشکر از حضور ریاست سازمان بهزیستی، آرزوی توفیق خدمتگذاری ایشان را در خصوص قشر محروم و آسیب دیده این مرز و بوم می‌نمایند.  

 

 

  


١٦:٢٤ - چهارشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٨٥٣    /    تعداد نمایش : ٣١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی می باشد.