آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 79239
 بازدید امروز : 517
 کل بازدید : 1913489
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2


  چاپ        ارسال به دوست

فرآیندهای اداری مانع فعالیت های خیرخواهانه می شوند

تهران- ایرنا

 علیرضا طاهری مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی(سرای احسان)با تاکید براینکه جهت ادامه کار نیاز به مساعد دولت است،گفت: پروسه های اداری زمان بر،دست و پاگیر و مانع فعالیت های خیرخواهانه شده است.

علیرضا طاهری روز پنجشنبه- نهم اسفند ماه سال جاری در بیستمین سالگرد افتتاح این مرکز که در جمع خیران و مسئولان برگزار شد،گفت: پول داشتن اصلا ارزشی ندارد، این دل داشتن است که ارزش دارد. بچه های این مرکز تشنه محبت هستند.

وی افزود: این مرکز سال ها پیش توسط مردی بزرگ به نام حاج احمد طاهباز تاسیس شد. یکی از قدیمی های بازار که هر چه داشت و نداشت را وقف کاری کرد که تا آن زمان کسی به سراغش نرفته بود.طاهری در بخش دیگری از صحبت هایش و خطاب به استاندار تهران که در این مراسم حضور داشت، ادامه داد: درچنین جامعه ای نیاز مبرم است تا به بحث بیماران روان توجه ویژه شود. بسیاری از بیماران در سن کم وارد این مرکز شده اند و حالا در میان سالی به سر می برند.مدیر سرای احسان اضافه کرد: در نزدیکی سرای احسان زمینی واقع شده که نیاز به ساخت مراکز و اقامتگاهی در خصوص این بیماران دارد،اما متاسفانه با فرآیندهای اداری دست و پاگیر این کار به تعویق افتاده است. وی با بیان اینکه پروسه های اداری زمان بر ومانع فعالیت های خیرخواهانه شده، خطاب به استاندار تهران تاکید کرد: جناب استاندار به داد ما برسید. هنگام مراجعه در ادارات دولتی خفه می شویم. جمع شده ایم که اینجا را آباد کنیم وکلیه زیرساخت های لازم برای فعالیت هایمان فراهم شده و جهت ادامه کار نیاز به مساعدت دولت داریم. خیران برای کمک آماده هستند. طاهری بیان کرد: جای بیماران روان داخل این مراکز نیست و باید همگی مان کمک کنیم تا آنها به جامعه برگردند.چرا در حقوق شهروندی برای بیماران روان تعریفی وجود ندارد؟ چرا در خصوص موارد مالی به آنها بهایی داده نمی شود؛ درحالی که این افراد نیز بخشی از این جامعه هستند وحتی نیاز به توجه بیشتری دارندوی ادامه داد: بخش زنان، خانه های حمایتی، مراکز فرهنگی و دینی بخش هایی از سرای احسان هستند که در تلاش برای توانمندسازی و احیای مجدد بیماران در این بخش ها هستیم. در اینجا صحبت از حقوق افراد است. به یاری مشارکت اجتماعی پیوسته کمک کنیم دغدغه ای  در راستای احقاق حق و حقوق این بندگان خدا نداشته باشیم.

در این مراسم یکی از مددجویان سرای احسان به نام فاطمه نیز پای تریبون آمد و ضمن تشکر از خیرین به خاطر توجه  همیشگی شان به بیماران روان گفت: من در اینجا حاضر شدم تا از همه کسانی که تاکنون به یاری مان آمده اند تا ما هم پیشرفت کنیم تشکر کنم. هفت سال پیش وقتی به اینجا آمدم هیچ چیز نداشتم، اما با گذشت سال ها امروز می دانم که چقدر در حقمان بزرگواری شده است.

فاطمه در ادامه گفت: آمده ام  تا از همه کسانی که روز و شب با ما زندگی می کنند،
 باخنده هایمان می خندند و با گریه هایمان اشک می ریزند تشکر کنم.دعا می کنم خداوند به همه شماسلامتی وعزت و به کلیه مسئولان سرای احسان ماندگاری با قدرت هرچه تمام تر برای حمایت از بیماران روان عطا نماید.

 همگی تان را دوست دارم.

 


١٢:١٨ - دوشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٨٥١    /    تعداد نمایش : ٢٧٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی می باشد.