آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 81614
 بازدید امروز : 174
 کل بازدید : 1935300
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8


  چاپ        ارسال به دوست

با ما به سرای احسان بیایید

گزارش تصویری مدیران موسسه معلولین ذهنی تهران در سرای احسان

در جمعه‌اي مبارک از ماه ربيع الاول، هيأت مديره مؤسسة معلولين ذهني، جهت ايجاد تعاملات بيشتر با مؤسسه حمايت از آسيب ديدگان اجتماعي، مهمان سراي احسان شدند.

اين مؤسسه، با تجربة چهل ساله خويش، توانبخشي 150 نفر از معلولين عقب مانده ذهني با جنسيّت پسر و بالاي 18 سال را که اکثراً از خانواده هاي بي‌بضاعت نيز هستند، به صورت شبانه‌روزي عهده‌دار است.

در اين نشست نيم‌روزه، اعضاي هيأت مديره حاضر در مؤسسه با کارکردها و فعاليتهايي در راستاي خدمت‌رساني به مددجويان و روند اجرايي آن قرار گرفتند و قرار براين شد تا تعاملات بيشتري در جهت خدمت به معلولين ذهني، جسمي و روحي مؤسسه صورت پذيرد.

در ادامه و به‌دنبال برگزاري اين نشست، هيأت مديره محترم معلولين ذهني از کليه اقدامات انجام شده در خصوص مددجويان ساکن در سراي احسان و رفاه حال آنها، از مؤسسه آسيب ديدگان اجتماعي قدرداني به عمل آوردند.

پايان‌بخش اين ديدار، بازديد از بخشهاي مختلف سراي احسان بود که با تحسين همگان روبه‌رو گشت.

متن زير، دلنوشتة يکي از اعضاي محترم هيأت مديرة مؤسسه معلولين ذهني تهران پس از بازديد مي‌باشد:

«پس از بازديدي که همراه با ياران موسسه معلولين ذهني از سراي احسان داشتم بر آن شدم تا در اين راستا دلنوشته‌اي را قلمي کنم.

در مسير بازگشت از اين سامان سرا، دوستاني که قبل‌تر به اتفاق وزير محترم بهداشت از سراي احسان بازديد کرده بودند معتقد بودند امروز در اين مرکز تغييرات بسيار گسترده‌اي در تمام زمينه‌ها رخ داده که ما نيز امروز شاهد آن بوديم.

موضوعي که ذهنم را به خود معطوف کرد، اقدامات انجام شده و تطبيق آن با محدوديت منابع مالي بود که بيشتر به معجزه‌اي مي‌مانست و ما را به اين نتيجه رساند که در ساية همدلي، اتفاق نظر و يکپارچگي در عمل چه نتايج شگرفي را مي‌توان به دست آورد.

اميد است در آينده با الگو‌برداري از چنين اقدامات شايسته‌اي بتوانيم راهکارهاي بديع و نويي را جهت حل مشکلات فراهم ساخته و بدين ترتيب شاهد انسجام بيشتري در اين مسير مقدس باشيم.

من به نوبة خود از زحمات کلية عزيزانى كه هر يک به نوعي در اين سامان‌سرا تأثيرگذار بوده‌اند تشکر و قدرداني مي‌نمايم؛ چرا که در بازديدي که از گوشه گوشة سراي احسان (دفاتر، مسجد، بخشهاي مجزا شده آقايان و بانوان، سرويسهاي بهداشتي، رختشويخانه و ....)داشتم، فعاليت‌هاي مخلصانه‌اي را مشاهده کردم که نشأت گرفته از قلب و روح همة کساني است که خدماتشان همراه با عشقي خالصانه و در راستاي ياري به محرومان و مستمنداني که عايلة پروردگار محسوب مي‌شوند مي‌باشد.

خدا به ايشان طول عمر با عزت عنايت فرمايد.

مهدي صانعي              

با آرزوي موفقيت و سلامتي براي اين عزيزان، خادمين سراي احسان فرصت را مغتنم شمرده احترامات فائقه خود را تجديد مي‌نمايد.


١٤:٠٤ - چهارشنبه ٣٠ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٧٩٧    /    تعداد نمایش : ٥٠٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی می باشد.