آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 82928
 بازدید امروز : 661
 کل بازدید : 1950511
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9


  چاپ        ارسال به دوست

آموزش سلامت روان با استفاده از ۱۷۰۰ کارشناس ارشد روان‌شناسی بالینی


 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با جذب و به کارگیری بیش از ۱۷۰۰ کارشناس ارشد روان شناسی بالینی در مراکز خدمات جامع سلامت و تدوین و بازنگری بستههای آموزشی مرتبط با گروههای سنی به آموزش گروههای هدف در حوزه سلامت روان میپردازد.

 

 معاونت بهداشت این وزارتخانه با ادغام برنامههای سلامت روان در نظام شبکه و مهمترین هدف تعیین شده در برنامه عملیاتی ۵ ساله تحت عنوان افزایش سواد سلامت روان جمعیت عمومی از طریق کارشناسان مذکور در داخل مراکز بهداشت و خارج از آن اقدام به ارائه خدمات آموزشی در زمینههای مختلف سلامت روان کرده است.

 مهارتهای فرزندپروری برای والدین دارای کودکان ۲ تا ۱۷ سال، آموزش مهارتهای زندگی با تاکید بر مدیریت استرس، خشم، مهارتهای ارتباطی و حل مسئله، آموزش خود مراقبتی و انگزادیی در حوزه سلامت روان، آموزش و اطلاع رسانی در مورد بیماریهای روانی و داروهای روان پزشکی، آموزش پیشگیری از مصرف مواد و پیشگیری از خشونتهای خانگی از جمله آموزشهای برگزار شده در حوزههای مختلف سلامت روان است.

 موارد فوق برخی از سرفصلهای آموزشی طراحی شده در سطح اول پیشگیری هستند که توسط کارشناسان سلامت روان به مردم منتقل میشود و در کنار آن بسیاری از خدمات روان شناختی نیز به بیماران و خانواده آنها ارائه میشود که در حیطه پیشگیری سطح دوم قرار دارند.

 


٠٩:٢٤ - شنبه ١٨ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٠٤    /    تعداد نمایش : ١٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی می باشد.